Wpisy oznaczone tagiem zalety

Okulary progresywne – zalety i wady

Okulary progresywne – zalety i wady Na rynku okulistycznym, co chwila można spotkać jakieś nowe wynalazki, które mają polepszyć życie osobom, które mają problemy ze wzrokiem. W ostatnim czasie pojawiły się okulary progresywne. Można zaobserwować reklamy w mediach, które wychwalają ten rodzaj okularów, zachwalając je, że zastępują one dwie pary okularów – te do czytania, czy też pracy przy komputerze oraz okulary przeznaczone do normalnego chodzenia. Jaka jest jednak prawda dotycząca tych okularów? Okulary progresywne są przeznaczone głównie dla osób, które noszą już na stałe okulary i ukończyły 40 rok życia. Zasada działania tych okularów polega na tym, że każda soczewka umożliwia czytać czy korzystać z komputera i korzystać jak do dali na przykład do oglądania filmów, wykonywania codziennych prac. Konstrukcja soczewek pozwala na usunięcie linii podziału i okulary wyglądają jak zwyczajne. Dzięki temu przy pomocy tylko jednej pary okularów w tym samym czasie można pracować na komputerze, a jednocześnie obserwować, co się dzieje za oknem. Wygląda to w opisie wspaniale, jednak takie nie jest. Okulary zazwyczaj powodują, że kąt widzenia obrazu nie jest zbyt wielki, a kiedy jeszcze bardziej się ograniczy pole widzenia prze wprowadzenie podziału dla dwóch rodzajów soczewek, może się okazać, ze wykonywanie niektórych czynności, jak jazda samochodem może być niebezpieczna. Kolejną sprawą jest fakt, że do noszonych okularów trzeba się przyzwyczaić. Trwa to zazwyczaj około dwóch tygodni i podczas tego okresu adaptacyjnego użytkownika okularów może boleć głowa. Jest to spowodowane ty, że trzeba zmienić całkowicie sposób korzystania z okularów. Patrząc na boki lub też w dół trzeba pochylić lub przekręcić głowę, nie można w tym przypadku skierować tylko oczu w pożądanym kierunku.

Soczewki kontaktowe zalety i minusy

Soczewki kontaktowe zalety i minusy Korygowania wad oczu można dokonywać na trzy sposoby, po pierwsze w sposób inwazyjny poprzez zabieg, który jest dość skomplikowany i nie każda wada oczu może być w ten sposób naprawiona. Drugą możliwością jest kupno okularów korekcyjnych. Jest to najbardziej popularny sposób, jednak nie każdy lubi nosić okulary, jest to dość kłopotliwe w niektórych przypadkach, ponadto okulary dość mocno ograniczają pole widzenia, co niejednokrotnie może przeszkadzać w codziennych pracach. Jest również możliwość trzecia – korygowanie wady wzroku za pomocą soczewek korekcyjnych. Soczewki takie są dość tanie, jednak trzeba je, co jakiś czas wymieniać. Dają duże pole widzenia, a przede wszystkim, jakość noszenia jest o wiele lepsza niż w przypadku okularów. Soczewki są niewidoczne dla osób postronnych, więc można ukryć wadę, co jest niewątpliwie korzyścią dla osób, które nie chcą nosić okularów właśnie, dlatego, że się wstydzą je nosić. Kolejną zaletą noszenia soczewek jest fakt, że nie powiększają, ani nie zmniejszają oczu. Każdy, kto nosi okulary szczególnie w zimie doskonale wie, że kiedy przechodzi z zimnego i wilgotnego pomieszczenia do ciepłego wówczas szkła parują, tego problemu nie ma w przypadku stosowania soczewek. Soczewki są wręcz idealne dla osób, które posiadają dużą wadę wzroku, są, bowiem lekkie i nawet przy dużych korektach nie ciążą osobom, które ich używają. Niestety soczewki nie są również pozbawione wad. Po pierwsze każdy, kto używa ich, musi je, co jakiś czas wymieniać. Trzeba soczewki konserwować za pomocą specjalnego płynu. Niestety podczas używania soczewek może dojść do pieczenia lub też swędzenia, jest to spowodowane używanymi płynami do konserwacji soczewek.

Okulary – niektóre zalety i wady

Okulary – niektóre zalety i wady Okulary są najdłużej stosowanym narzędziem do nieinwazyjnego korygowania wzroku. W Europie już od 1307 można było za pomocą tego włoskiego wynalazku poratować wzrok. Obecnie mimo dość groźnej konkurencji ze strony soczewek kontaktowych, to nadal okulary wiodą prym w wyścigu o przychylność nie tylko okulistów, ale przede wszystkim użytkowników. Okulary nie są idealne, podobnież zresztą jak ich konkurencja, czyli soczewki. Posiadają swoje wady i zalety, a każdy, komu zależy na swoim wzroku i musi wybrać pomiędzy tymi urządzeniami musi to zrobić samodzielnie po przestudiowaniu wszelkich za i przeciw. A co można powiedzieć o okularach,. Jakie one mają wady i zalety. Na pewno największą ich zaletą jest niesamowita łatwość ubierania i zdejmowania. Każdy nawet dziecko sobie da z tym radę. Kolejną zaletą jest ich trwałość. Przy odpowiednim obchodzeniu się z okularami można jedną parę nosić nawet kilka lat, przez co koszt zakupu rozkłada się na dłuższy okres. Do zalet można również zaliczyć, że poprzez różnorodność materiałów, z których są wykonane oprawki oraz kształtów i kolorów okulary stanowią również doskonały element ozdobny osoby, która nosi okulary, a nawet mogą one korygować, ukrywać pewne niedoskonałości. Najważniejszą zaletą okularów jest niewątpliwie to, że jest to do tej pory najtańsza i najbardziej popularna metoda poprawy wzroku. Do najbardziej istotnej wady okularów jest ograniczone pole widzenia, jakie mogą dać użytkownikowi – jest to bardzo istotne. Niestety ich rozmiary powodują, że są mniej praktyczne w przypadku uprawiania niektórych sportów oraz zawodów. Rozmiar i waga okularów powodują, ze mogą się odciskać na nosie oraz uszach, co w dłuższym okresie może spowodować dość duży dyskomfort.